Poszukując nowego samochodu z budżetem 20 tysięcy, mamy do wyboru naprawdę wiele ciekawych modeli. Pamiętajmy jednak, że zakup auta to duża inwestycja, dlatego warto sprawdzić, jakie pojazdy w tej cenie są godne uwagi. W dzisiejszym rankingu wzięliśmy pod uwagę takie czynniki jak: niezawodność, stylistyka, koszty eksploatacji oraz części. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Volvo S60 I

Samochód produkowany w latach od 1999 do 2007 roku. Marka Volvo słynie z bezpieczeństwa oraz wygody codziennej eksploatacji. We wnętrzu zastosowano wysokiej jakości i dobrze spasowane materiały. Volvo S60 I posiada bogatą ofertę wyposażenia – od podgrzewanych foteli, po nawigację i wysokiej klasy zestaw audio.  Dodatkowo słynie z dobrego zabezpieczenia przed korozją. Jednostki napędowe godne uwagi w tym modelu to silniki benzynowe 2.0, 2,4 i 2.5 z turbodoładowaniem o mocy od 140 do 300 koni mechanicznych. Fani diesla mogą zdecydować się również na silnik 2.4D.

części do BMW 3

Ford Focus II

Pierwsza wersja Focusa odbiła się głośnym echem w środowisku motoryzacyjnym i zebrała wiele pozytywnych opinii ekspertów głównie ze względu na komfort jazdy wynikający z zastosowania wielowahaczowego zawieszenia. Problemem w tym modelu była jednak korozja.

Ford Focus drugiej generacji został dopracowany pod tym względem, dzięki czemu stał się hitem na światowym rynku. Dostępny w nadwoziach hatchback, kombi, sedan oraz cabrio oferował gamę solidnych i bezawaryjnych benzynowych jednostek napędowych – 1.4, 1.6, 1.8, 2.0 i 2.5 litra z turbodoładowaniem. Z kolei silniki wysokoprężne w tym modelu to francuskie 1.6 i 2.0 TDCI.

BMW 3

Popularna “trójka” produkowana przez BMW od 1998 roku to dość powszechnie spotykany model na polskich drogach. To jedna z najbardziej udanych konstrukcji bawarskiej marki oferująca silniki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 105 km do nawet 360 km. Warto również wspomnieć, że oferta części do BMW 3 jest niezwykle bogata – także pod kątem wysokiej jakości zamienników.

Główną zaletą BMW 3 jest najwyższa jakość wykończenia wnętrza. Dobrze spasowane materiały prezentują się niezwykle przyzwoicie nawet po 200 tysiącach kilometrów.

Warto również wspomnieć, że brak bezpośredniego wtrysku oraz turbodoładowania sprzyja montowaniu instalacji LPG, dzięki czemu model ten staje się niezwykle ekonomiczny. Należy jednak pamiętać, że warto zlecić wykonanie instalacji profesjonalnemu warsztatowi wyspecjalizowanemu w tej marce, co pozwoli uniknąć późniejszych problemów m.in. z przegrzewaniem i szybszym wyeksploatowaniem silnika.

Kategorie: Artykuły

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *